Co o nás prozradí barva oblečení?

6. srpna 2009 v 16:44 | Lenna |  ***Moda styl***

I barvy našeho oblečení o nás hodně vypovídají:

Máte rádi černou barvu? Chcete působit sexy a záhadně. Často chodíte v rudé? Nejspíš hledáte novou lásku a nechcete vypadat nevýrazně.

Ano, barva šatů toho o nás prozradí často mnohem víc, než bychom si přáli.
"Jsme tím, jaké barvy volíme," konstatoval slavný básník J. W. Goethe. Nebyl daleko od pravdy. Možná ani netušíte, jak moc na člověka prozrazuje barva oblečení. Staré známé "šaty dělají člověka" se týká nejen úpravy, kvality či ceny oděvu, ale i barevných kombinací. Dívka v oranžových šatech na vesnické zábavě jistě nehodlá sedět nepovšimnutá v koutku a bavit se pouhým pozorováním okolí. A mladík v černém ohozu? Evidentně hodlá zůstat tajemným cizincem i při bližším seznámení…

Jakou barvu zvolit?

Obecně platí, že extroverti milující velkou společnost dávají přednost teplým barvám - červené, oranžové, žluté. Ty vyjadřují sebevědomí, dobrou náladu, energii, vitalitu, vstřícnost, ale také ctižádost, otevřenost, odvahu,vášnivost až sobeckou žárlivost...
Lidé introvertní volí naopak barvy chladnější, třeba modrou či zelenou. S těmi se pojí klid, uvolnění, mírumilovnost, samota, hluboké přemýšlení, vyrovnanost, soustředění a disciplína.
Přírodní béžová a hnědá (ale i některé tmavší odstíny zelené) charakterizují "pohoďáky", jenž nemají zapotřebí vyčnívat. Jejich krédem je žít v souladu se sebou samým i s okolím.
"Nebarevné" barvy černá a bílá se tak trochu vymykají. Černá je v našich zeměpisných šířkách historicky spojena se smutkem a bílá s nevinností, nicméně obě mají jedno společné - jejich nositel/ka je rozhodně osobnost, kterou lze jen těžko přehlédnout. A která ani netouží pohybovat se životem nepozorovaně.

A co diktát módy?

Bylo by fajn, kdyby fungovalo jednoduše a my si mohli říct: Ano, ke mně se hodí člověk, který stejně jako já nosí rád oranžovou. To by tu ovšem nesměl být nemilosrdný diktát módy, která nás přesvědčuje, že zrovna teď bychom se měly cítit růžově nebo fialově!
Naštěstí se mu podrobuje jen hrstka lidí. Všichni ostatní se obvykle rozhodnou pro barvu, která je jim prostě blízká. Takže až budete mít náladu pod psa, bude vám smutno až k pláči a nebudete chtít zapojit do davového veselí, oblékněte si klidně tmavě modrou, přestože je podle módních odborníků totálně out. Možná si vás všimne někdo stejně modrý a bude vám spolu nádherně oranžově!


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 trika trika | E-mail | Web | 14. května 2013 v 21:58 | Reagovat

barva oblečení je důležitá i např. při pohovoru v práci 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama