Mochyně

28. února 2014 v 16:07 | Lenna |  ***Zahrada***
Mochyně je okrasná rostlina, která má spousta druhů. Některé jsou nejen okrasné, ale i jedlé. Jedlý je plod, který se skrývá uvnitř velmi dekorativního kalichu vytvarovaného do podoby lampionku. Článek je o mochyni Židovské, Peruánské a Mexické.


Druhy Mochyní:


Mochyně Židovská - jedná se o vytrvalou bylinu, vysokou až 1 metr. Lodyha je většinou nevětvená, vzpřímená nebo poléhavá. Žlutobílé květy vyrůstají jednotlivě, mají 15 - 25 mm. Kalich obalující plod je sytě červené nebo červeno oranžové barvy. Kvete od června do srpna. Plodem jsou kulovitá bobule, nezralá zelené a v plné zralosti oranžové až červené barvy. Průměrný plod je velikosti třešně, proto se jí přezdívá židovská třešeň. Zelené plody jsou jedovaté, v plné zralosti jsou ale jedlé a díky jejich vysokému obsahu vitamínu C a přírodních barviv mají i léčivé účinky. Jak známo vitamín C napomáhá zvyšovat tvorbu bílých krvinek a tak zvyšuje naši obranyschopnost. Mají příjemnou sladkokyselou chuť, ale někomu by mohla vadit nahořklá semínka, proto je lepší je vyplivnout. Jsou vhodné na přímý konzum i na potravinářské zpracování jakožto zavařování, marmelády apod. Kvůli vysokému obsahu solaninu a dalších alkaloidů se nedoporučuje konzumovat velké množství plodů, jak se říká, všechno moc škodí. Ale malé množství je rozhodně zdraví prospěšné. Na podzim přijdou k duhu zvláště, protože už obvykle není skoro žádné ovoce. Pokud chcete plody dlouho uchovat, tak je nechte v lampionku, pokud je vyloupete, mají při skladování sklony plesnivět. Také se mochyně používá jako dekorativní rostlina do suchých vazeb a k dekorativním účelům, např. tvorbě věnců apod. Dekorativní jsou na ní právě kalichy ukrývající plod, jež připomínají malé lampionky.


Ilustrační foto (použito ze stránky ireceprat.cz)


Mochyně Peruánská - jedná se o jednoletou bylinu, vysokou až 1 metr. Lodyha je větvená, vzpřímená nebo částečně poléhavá. Žluté květy vyrůstají jednotlivě, mají 15 - 25 mm. Kalich obsahující plod je bílé barvy. Kvete od června do srpna. Plodem je kulovitá bobule, nezralá zelené a v plné zralosti žluté až oranžové barvy. Průměrný plod je velikosti třešně, proto se jí přezdívá třešeň Inků. Zelené plody jsou jedovaté (stejně jako u rajčete), ale plody v plné zralosti jsou jedlé a obsahují velké množství vitamínu C, provitamín A, pektiny, fosfor a další prospěšné látky. Má příjemnou sladkokyselou chuť, ale když je nejen plně zralá, ale i odleželá, je chutnější, sladší a má příjemnou vůni po ovocných bonbonech a také tak podobně chutná. Je vhodná pro přímý konzum za čerstva, jen tak, nebo do ovocných pohárů, či namáčená do čokolády jako fondue. Samozřejmě se stejně tak hodí i pro potravinářské zpracování jakožto do marmelád jednodruhových nebo kombinovaných s jiným ovocem, a také ji lze zavařovat jako kompot. Pokud chcete mochyni déle skladovat, aby byla sladší, ponechte ji v lampionku, vyhnete se výše zmíněnému plesnivění plodů. Zde též platí, že plody konzumujeme střídmě, neboť všeho moc škodí, ale v malém množství jsou zdraví velmi prospěšné.

Ilustrační foto (použito ze stránky zahrada-centrum.cz)


Mochyně Mexická - jedná se o jednoletou bylinu, vysokou až 1,5 metru. Lodyha je větvená, vzpřímená nebo poléhavá. Kalich obsahující plod je zelenofialové barvy. Plodem je kulovitá bobule v tomto případě přerůstající lampionek, takže plod je velký asi jako menší rajče, průměr asi 5cm. U této mochyně je zajímavé, že její plod lze konzumovat již za zelena, to u ostatních druhů nelze. Zelený plod má za syrova lehce pikantní zeleninovou chuť, při povaření se chuť promění na lehce bylinkovou, používá se zejména ke zpracování v teplé kuchyni, v Mexiku se z ní dělá například slavná omáčka Salsa Verde. V plné zralosti, pokud je plod vystavený slunečnímu záření, je fialový a plod zastíněný žlutý. Zralé plody jsou nasládlé, šťavnaté a křupavé a hodí se jak pro přímý konzum, tak pro přípravu marmelád, jak jednodruhových, tak kombinovaných s jiným ovocem. Budete-li s plodů dělat marmeládu, je nutné přidat více pektinu, neboť ho neobsahují a plody jsou také vodnatější. Rostliny mají velký výnos a s jedné rostliny lze sklidit při správné péči až kolem stovky plodů.


Ilustrační foto (použito ze stránky gadar.sk)


Pěstování vztahující se na všechny druhy mochyně:

Mochyně se pěstují obdobně jako rajče. Předpěstování únor až březen (předpěstovat lze dle postupu z článku "Únor paprik čas!"), na záhon vysazujeme až po zmrzlých, neboť jsou citlivé na mráz. Proto se u nás často pěstuje jako jednoletka. Pokud ji chcete na více let, vysaďte ji do květináče (nutno postupně přesazovat do většího) a na zimu, doma zazimujte, při nižší pokojové teplotě kolem pěti stupňů celsia, třeba ji uložte do sklepa. Dosahuje výšky asi 1 m při pěstování na záhonu, v květináči jako víceletá prý může dosáhnout až 3m, avšak, lze ji zastřihnout 15 cm nad zemí, obroste znovu. Mám zkušenosti pouze se zahradním pěstováním jako jednoletka, ale zastřihnout jsem ji zkoušela, neboť roste nejen do výšky, ale také hodně do šířky, s tím by se mělo při výsadbě počítat a vyčlenit pro ni patřičně velké místo (mochyně Peruánská a Mexická). Plodí poměrně dost plodů, pokud se o ni dobře pečuje. Rozhodující je slunné stanoviště, dobrá, pravidelná zálivka, ne na listy, ke stonku a dostatečné hnojení. Je odolná proti nemocem a škůdcům, občas ji napadne plíseň bramborová, ale obvykle nezničí celou rostlinu, jen je třeba odstranit pár napadených plodů. Kvete od června do srpna. Plody lze sklízet od srpna do září. Při dobré péči jsou výnosy opravdu významné.

Ukázka z mojí zahrádky Mochyně v procesu růstu, ještě před květem a spoustu jiných bylin (Včelík, Brutnák, Měsíček, Heřmánek, Koriandr, sléz, atd.).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 eva eva | Web | 1. března 2014 v 18:45 | Reagovat

To jsem ani nevěděla ,že je tolik druhů mochyní moc hezké zdravím eva :-)

2 Lenna68 Lenna68 | Web | 1. března 2014 v 20:28 | Reagovat

Tak to jsem ráda, že Vám můj článek byl přínosem a děkuji za návštěvu... :-)  ;-)

3 Destiny Destiny | Web | 6. března 2014 v 18:24 | Reagovat

zaujimave :-)

4 Lenna68 Lenna68 | Web | 16. března 2014 v 17:02 | Reagovat

Děkuji :-)

5 Barbora Barbora | E-mail | Web | 20. března 2014 v 12:12 | Reagovat

Já si vždycky jako malá myslela, že mochyně je jedovatá a vlastně až na střední škole kde jsme se o ní učili (studuji zahradní architekturu) jsem se dozvěděla, že obrovské množství rostlin a květin je vlastně chuťově naprosto výborných jako třeba denivka, nojo člověk se nestačí divit :)

6 Lenna68 Lenna68 | Web | 11. dubna 2014 v 23:46 | Reagovat

To jo a celý život se učí :-)

7 jarka jarka | E-mail | 4. října 2014 v 8:52 | Reagovat

Dobrý den,
nevím jestli mohu ještě na takto starý příspěvek reagovat. Chci se zeptat - mám mochyni židovskou - roste a kvete v pohodě, musím ji držet na uzdě jak se rozrůstá. Slyšela jsem, že je možné množit oddělením trsu, lépe řečeno té jedné sazenice. Nevím kdy tak udělat, chci ji darovat. Nevybavuji si, kdy na jaře má už´pěkné sazenice. Teď když kvete je to asi hloupost rozsazovat.
Díky za radu. Zdraví Jarka

8 Lenna68 Lenna68 | Web | 6. října 2014 v 17:02 | Reagovat

Dobrý den i Vám Jarko,

děkuji za Vaši otázku, články bez ohledu na datum jsou stále aktuální. S rozsazováním Mochyně Židovské zatím nemám osobní zkušenost, svoji jsem vypěstovala ze semen a zatím na darování či stěhování rostliny nedošlo, takže to neříkám na sto procent, ale domnívám se, že na jaře určitě březen až duben (podle počasí) a máte-li odvahu a možnost více pokusů (jak jste zmiňovala že roste hojně), můžete zkusit i teď na podzim. Pokud bude mít rostlina dostatečný kořenový bal a květy a plody ostříháte, myslím že je velká pravděpodobnost, že by se mohla uchytit a v případě neúspěchu to jaro jistí. Doufám, že je Vám moje odpověď alespoň trochu užitečná.

S přáním hezkého den a s pozdravem
Lenna68 :-)

9 Zdeněk Zdeněk | E-mail | 14. listopadu 2015 v 17:11 | Reagovat

Dobrý den. Je možné že potom co jsem na zahradě dvakrát ochutnal mochyni mi dvakrát po ni bylo špatně. Chutnala trpce a hned jsem ji vyplivl.Není nějaká odrůda která by byla částečně nebo plně jedovatá?
Děkuji Zdeněk

10 Lenna68 Lenna68 | Web | 28. ledna 2016 v 14:36 | Reagovat

Dobrý den,

s toho že chutnala trpce usuzuji, že byla nezralá. Nezralé plody mohou obsahovat látky, které mohou podráždit zažívací trakt, proto se doporučuje opravdu dbát na to, aby byl konzumovaný plod zralý. Zralý plod poznáme podle toho, že je měkký, voňavý, s nasládlou chutí a má výraznou bravu, u Mochyně Peruánské (bílý lampionék) je to zářivě oranžová a u Mochyně Židovské (červený lampionek) sytě červená.

Nejsem ale botanička, pouze začínající bylinkářka, proto nemohu vyloučit existenci nejedlých nebo jedovatých druhů. Já osobně jsem na ně však ještě nenarazila, takže nebudu ani plašit, opravdu předpokládám, že se jednalo o nezralý plod. Proto bych Vám doporučila ochutnávat pouze plody zralé, jediný plod který se může konzumovat nezralý je plod Mochyně Mexické.

Má osobní zkušenost je že plody Mochyně Peruánské (s tou mám větší zkušenosti) jsou v plné zralosti delikatesou, jež chutnala všem komu sem ji nabídla a samozřejmě i mě. Nejdete-li zálibu ve zralých plodech mnou doporučená dávka je 5-6 ks na den. Není známo, že by měla Mochyně Peruánské jež je zralá jakékoli negativní účinky na zdraví, ba naopak, nicméně všeho s mírou.

S přáním hezkého dne a s poděkováním za návštěvu mého blogu (Lenna68.blog.cz) a komentář

Lenna68

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama