Největší chyba?!

22. ledna 2016 v 15:21 | Lenna
Chybování je na denním pořádku, přesto, ale není těžké určit, která chyba je tou největší. S nadsázkou. Protože pro každého je důležitého něco jiného a od toho se odvíjí i váha chyb.

Troufám si tvrdit, že mnoho lidí a to i já považuje za největší chybu, dělat si přemrštěné plány na časy/dny budoucí. Například takové novoroční předsevzetí. Napresovat už do tak nabitých dní, nové věci, jako třeba víc času pro cvičení, překopání jídelníčku a další aktivity.

Umění života prý spočívá v tom včas se rozhodnout na co se dřív vykašlat. A asi na tom něco bude, protože každý den má jen "24 hodin" a vždycky se v tom časovém horizontu musí všechno stihnout. Někdy je to pohoda, jindy blázinec, podle toho jakou má člověk náladu, tempo, jak dobře si všechno načasuje.

Osobně dávám přednost spontánnosti před plánováním, víc mě věci baví, když mám na výběr i když se jedná o rutinní činnosti. Není to vždycky nejlepší možné řešení, někdy je třeba pojmout to bojově, protože jsou věci jednoduše nepominutelné a nepřesunutelné, takže každý stejně myslící člověk občas bojuje s fixními povinnostmi.

Z minulých let a předsevzetí mám jednoduché a důležité ponaučení. Je důležité se nepřepínat, nemít na sebe přemrštěné nároky a neubírat s času spánku. Osm hodin prostě tělo pro správnou funkci obvykle potřebuje, někdo méně někdo více, ale já tedy určitě. Vždycky se dá hnout s čímkoli jiným i když není lehké cokoli pominout, když to člověk považuje za svůj standard, nicméně jinak asi nelze nic měnit. Vždy se musí pro změny něco obětovat. Celý život je taková jedna velká obětovaná příležitost.

Proto bych na závěr chtěla říci, pokud je člověk se svým životem spokojen, nemusí nic měnit, zejména ne na popud druhých lidí. Pokud chcete něco měnit, měňte to pro sebe, pro svůj dobrý pocit, pakliže vám původní režim žití navozoval jakékoli špatné pocity je důležité definovat si je a vyřešit je. Také musím zdůraznit, že je dobré, zvykat si na novoty pomalu, sžít s tím postupně své tělo a zejména mysl a může to jít v klidu a bez zbytečných napjatých nervů či bolesti. Je těžké posoudit jak nejlépe navodit pocit štěstí, ale asi tím, že člověk jedná dle svého nejlepšího vědomí a svědomí a je se svým jednáním spokojen.

Snad na brzkou počtenou. eL.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 womm womm | E-mail | Web | 23. ledna 2016 v 1:05 | Reagovat

Pekne spísané. Samozrejme súhlasím, keďže nie je s čím nesúhlasiť. Jediná moja pripomienka je, že niektorí ľudia si nemusia uvedomovať, že sú vlastne nešťastní... čo potom s nimi? ;-)

2 Lenna68 Lenna68 | Web | 25. ledna 2016 v 16:01 | Reagovat

To je zajímavá připomínka. Pak je asi otázkou v čem spočívá to neštěstí a jedná li se opravdu o neštěstí nebo jen dojem pozorovatele. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama