Nejnovější novinky...

10. května 2016 v 13:08 | Lenna
Vážení čtenáři,

je tomu už dva měsíce a pár dnů, kdy jsem místo slibované aktivity, vyhlásila neoznámený rádiový klid. Jistě jste zvědaví proč? Doufám, že aspoň někdo, když už o tom píšu :-D. O tom, že jsem se přestěhovala už víte, ze staršího článku, můj přesun, mě zavál z Jižní Moravy do Prahy. Ale už nevíte...že jsem si tu našla práci, která mě doslova pohltila. Sama bych nevěřila, že se vrátím k původnímu oboru, jež jsem vystudovala, plány byly různé. Ale nakonec...

Jednoho večera, kdy jsem jako obvykle šla nakoupit něco potravin na snídani a na vaření na druhý den, do Alberta v Átriu Flora, jež mám pár minut od bydliště. Jako vždy jsem zaplula do podchodu metra, abych se ocitla v atriu bez nutnosti přecházet silnici, chodím takto raději, občas tam je dost aktivní doprava. Při klasickém sjíždění po jezdících schodech směrem dolů což je vtipné, když na povrchu v rovině ze silnicí při vstupu vcházíte do třetího, z úrovně metra do druhého a po schodech dolů do prvního patra a přitom jste v podstatě pod zemí, jsem si jako obvykle chvilku prohlížela výlohu v obchodě Home and Cook, který je hned naproti jezdících schodů. Ve výloze mě vždy zaujalo něco nového, a protože to bylo kolem desáté hodiny večer, bylo už zavřeno, a protože jsem měla možnost všechno si důkladně prohlédnout, všimla jsem si, že hledají posilu do svého týmu, prodavačku na plný úvazek. Zaradovala jsem se, protože vychytávky do kuchyně jsem vždycky zbožňovala. V průběhu celého života jsem si za své kapesné a narozeninové dary vždy domů přinesla nějakou vychytávku, zejména na sladké pečení a časem i na slané pečení i vaření. A v té době měli vystaven sendvičovač s výměnnými dekami i na sladké tvoření, velmi mě zaujali desky na lívance, donnuty a takové nízké vaflové kytičky, které mi moc připomínají takové ty vafličky plněné karamelem, které prodávají v Albertu a jsou výborné ke kávě i k čaji a též velice pěkný a šikovný mixér s malými mističkami k mixování slaných i sladkých drobností na ovocné pyré i posekání cibulky na drobno.

Home and Cook společnosti Groupe SEB je podnikovou prodejnou značek Krups (úžasné kávovary), Rowenta (skvělé žehličky, kulmy, férny, horkovzdušné kartáče a luxy), Lagostina (úžasné italské nádobý a drobnosti do kuchyně), Moulinex (super multifunkční roboty) a Tefal (nepřilnavým povrchem proslulé pánve, rychlovarné konvice, toustry, sendvičovače, multifunkční hrnce a pánve, domácí pekárny, tlakové hrnce...), a kromě toho, že se mi moc líbilo jejich zboží ve výloze a kvalita jejich výrobků je proslulá, mě o tom přesvědčil i fakt, že máme doma rychlovarnou konvici od tefalu více než šest let a stále je jako nová, vodu vaří výborně a rychle, tak mě hned napadlo, že pro mě jako milého, nekonfliktního, pravdo-mluvného a tvořivého tvora, je taková práce ideální, prodávání kvalitního zboží nadšeným zákazníkům, co se budou rádi vracet a minimum reklamací, takovou práci by chtěla snad každá vyučená prodavačka. Já navíc potřebuji opravdu prodávat kvalitu, protože jsem ukecaný moralista, proto bych nemohla nabízet něco, co bych si sama nekoupila, čehož je důkazem i to, že když jsem zkoušela pracovat v call centru, vydrželo mi to pouhý týden, tak se mi to příčilo, že i přes tíživou životní situaci v té době, jsem neměla svědomí nabízet lidem něco co je nevýhodné, zkrátka a dobře, jsem typ člověka co vidí stanovisko obou stran a jen v kvalitních prodejnách a oborech může člověk mého typu pracovat, aby mohl být duší prodavač i zákazník v jedné osobě a každému pomoci a poradit, tak jako by to byl jeho kamarád, přesně to jsem potřebovala...


Tak jsem hned druhý den, pochopte, je blbí se ucházet o práci v noci, dle příruček jak zaujmout, ve které hodiny není dobré psát si o práci a tak podobně, ty mám dobře pročtené, ten kdo je z Moravy ví, jaká je tam nezaměstnanost a jaký oříšek je dostat se někam aspoň na brigádu. Tak jsem jim napsala, snad nejdelší a nejprocítěnější motivační dopis, který jsem kdy stvořila, neboť jsem o tu práci opravdu moc stála, pro mě jako milovníka kuchyňských vychytávek je to učiněný ráj na zemi. A světe div se, pozvali mě na pohovor, já se tetelila radostí a po pár dalších kolech mě přijali. To byl jeden z nejšťastnějších dnů v mém životě, jako bonus toho všeho jsou tam všichni moc hodní a milí, vyloženě dobrá parta. Nikdy v životě bych nevěřila, že se kdy budu tolik těšit do práce. Vlastně jsem se nikdy předtím do práce netěšila, protože na to, aby se člověk těšil je nutný dobrý přístup k člověku samotnému, kvalitní věci k prodeji a taková ta přátelská atmosféra, kdy vám kolegyně rády poradí a netváří se na vás jako by jste měli být učenec spadlý z nebes. To bylo na tom všem nejlepší, že paní vedoucí i kolegyně mi všechno velmi ochotně vysvětlili a když se mi něco nepovedlo hned na první pokus tak mi to místo křiku v klidu ještě jednou vysvětlili, věřte nebo nevěřte, tohle je velmi vzácný přístup. Vůbec v našem krámě panuje velmi přátelská skoro rodinná atmosféra, jsou zákazníci co se nám nejen vrací na další nákup, ale zajdou si i na chvilku popovídat, myslím, že takový obchodní přístup má význam i smysl a kdyby to tak mohlo být všude bylo by to skvělé.

Nastupovala jsem sedmého, proto je březnový článek ze třetího mým posledním, od té doby jsem silně pracovně vytížena, když zrovna nejsem v práci, ve volných chvílích a dnech studuji katalog, aby ze mě byl co nejdříve a co nejkvalitnější zboží znalec. A taky si ve volných chvílích s přítelem budujeme a udržujeme domácnost, takže občas jsou obědy mražená pizza s krabičky a když už něco vařím, většinou až po snědení si vzpomenu na to, že jsem to chtěla vlastně vyfotit, abych měla obrázek do receptníku :-D. Tak doufám, že pro mě máte pochopení, obsahuji sortiment i úkony jež je nutné v prodejním procesu provádět čím dál lépe, proto věřím, že do budoucna si najdu více času, abych vám mohla přinésti nějaké novinky, ze své kuchyně a podělit se s vámi o recepty a jiné životní příhody a zážitky a možná i s truhlíkového pěstování, které mi postupně nahrazuje zahrádku :-).

Krásný den všem a na brzkou počtenou vaše eL.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama